CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A
SIECI
Lokalne, Internet oraz związany z nimi sprzęt sieciowy
BEZPIECZEŃSTWO
Zabezpieczanie sieci komputerowych, sprzętu biurowego i poczty elektronicznej
EDUKACJA
Usługi związane z szeroko pojętą edukacją
BIURO
Aplikacje biurowe, sprzęt komputerowy i peryferia

W dniu 04.07.2022 z powodu utraty ważności certyfikatu służącego do połączenia się z siecią eduroam, został zainstalowany nowy. W celu bezproblemowego korzystania z sieci eduroam należy zainstalować ręcznie nowy certyfikat na używanych urządzeniach lub pobrać instalator, który wykona powyższe kroki automatycznie. Instalatory dla systemów z rodziny Windows są do pobrania na naszej stronie. Dla innych systemów instalatory można pobrać z https://cat.eduroam.org/

W wyniku niedawnych aktualizacji systemu, Android może prosić o uzupełnienie pola "Domena" należy tam wpisać domenę "po.edu.pl". W zakładce Konfiguracja jest już uaktualniony opis dla systemu Android.

W dniu 20.05.2019r. o godzinie 18.00 uruchomiono nowy system pocztowy i został ujednolicony sposób logowania się do systemów Uczelnianych. W związku z tym od  ww. daty należy używać jako login adresu e-mail z domeną "po.edu.pl" oraz hasła do portalu ePracownik. W zakładce Konfiguracja są już nowe automatyczne konfiguratory dla systemów operacyjnych z rodziny Windows. Uaktualnione są również opisy konfiguracji dla systemu Linux oraz urządzeń mobilnych.

Z powodu utraty ważności certyfikatu służącego do połączenia się z siecią eduroam, został zainstalowany nowy. W celu bezproblemowego korzystania z sieci eduroam należy zainstalować ręcznie nowy certyfikat na używanych urządzeniach lub pobrać automatyczny instalator, który wykona powyższe kroki automatycznie. Instalatory dla systemów z rodziny Windows są do pobrania na naszej stronie. Dla innych systemów instalatory można pobrać z https://cat.eduroam.org/

Są już do pobrania nowe instalatory rozwiązujące problem z połączeniem się do sieci eduroam dla wszystkich systemów z rodziny Windows.

Od dnia 1 lipca 2016 jest przeprowadzana wymiana sprzętu obsługującego sieć bezprzewodową eduroam. Nowe urządzania pracują standardzie 802.11n w paśmie 2,4 GHz oraz 802.11ac w paśmie 5 GHz. W związku z prowadzonymi pracami w okresie wakacyjnym mogą wystąpić krótkie przerwy w dostępie do sieci bezprzewodowej eduroam.

Od dnia 18.03.2013r. doktoranci będą mieli możliwość korzystania z sieci eduroam. Więcej informacji w zakładce aktywacja.

Pojawiły się doniesienia o wykryciu pewnych słabości WPA pozwalających na zdeszyfrowanie niewielkich pakietów danych. Tych słabości nie ma WPA2 (802.11i) i aktualny regulamin eduroam nakazuje stosowanie właśnie tego rozwiązania. W związku z tym w dniu 01.02.2013r. nastąpi zmiana standardu szyfrowania na WPA2/AES dla całej sieci eduroam na PO. W zakładce Konfiguracja pojawią się automatyczne konfiguratory dla systemów operacyjnych z rodziny Windows, które ustawią prawidłowo połączenie do sieci eduroam z użyciem standardu WPA2/AES. Uaktualnione zostaną również opisy konfiguracji dla systemu Linux oraz urządzeń mobilnych.

Aby ułatwić i jeszcze bardziej uprościć użytkownikom korzystanie z bezprzewodowego dostępu do Internetu (WiFi) na terenie obiektów Politechniki Opolskiej postanowiliśmy ujednolicić obecnie dostępne sieci i utworzyć jedną zgodną ze standardami projektu Eduroam.
Od dnia 1 października 2011 r. sieć widziana do tej pory pod nazwą PO-EDU-WIFI przestanie istnieć. Jedyną działającą siecią WiFi na całej uczelni będzie Eduroam.